Çalışma Koşulları

Çalışma Koşulları

* Parsiyel (LCL) yüklemelerde 1 m3= 1 ton esası geçerlidir . Hangi birim büyük ise navlun hesabı o birim üzerinden yapılır.

* Sevk edilecek olan malzemelerin uluslararası taşıma esnasında zarar görmemesi için nakliyeye uygun ambalaj yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde malın ambalajından dolayı doğabilecek her türlü zarar ve ziyan firmamız tarafından kabul edilmeyecektir.

* Söz konusu teklifimiz akıcı özelliği olmayan, yanıcı, patlayıcı, parlayıcı gibi tehlikeli maddeler sınıfına girmeyen,değerli kargo statüsünde olmayan, oversize ve heavy kargo olarak nitelendirilmeyen, bozulabilir özelliği olmayan  yükleriniz ve konsolide edilmesinde herhangi bir sakınca olmayan yüklemeleriniz için geçerlidir.

*Teklifimizde belirtilmedikçe gümrükleme ve sigorta masrafları fiyatlarımıza dahil değildir.

*Armatörler tarafından Akaryakıt Faktoru (BAF) & Kur Faktörü (CAF ) ve Savaş Riski (WRC) ve diğer ek masraflarda yapılacak olan değişiklikler tarafınıza yansıtılacaktır.

*Yükleme gerçekleştiği takdirde teklifimiz onaylanmış kabul edilecektir.

* Tüm Deniz yüklemeleri Deniz  konşimentosu üzerinde (arkasında) belirtilen kural ve şartlara tabidir

* Teklifimizin Ödeme Vadesi, 30 gün firma çeki şeklindedir.

* Mal sigortası yaptırımı, gümrükleme masrafları ve konşimento ücreti navlun fiyatlarımıza dahil değildir.

* Uluslararası ticari kurallarda belirtilen deprem, doğal afet, yangın, grev , trafik kazası ve yol üzerindeki güm rüklerde, limanlarda veya ro-ro üzerinde muhtelif force majeur sebeplerden dolayı bekletilme gibi nedenler, gecikme için geçerli gerekçe sayılır. Ayrıca, daha önceden tahmin edilemeyen ekonomik kriz/dalgalanmalardan kaynaklanan + -% 10 üzerindeki maliyeti direkt etkileyen fiyat değişiklikleri navlun teklifimize kar amacı gözetilmeksizin yansıtılacaktır.

* Fatura tarihindeki İş Bankası döviz satış kuru uygulanır. Döviz kesilen faturaların TL ödenmesi durumunde ödeme gününe ait İş Bankası Döviz satış kuru baz alınır.

* Belirtilen transit süreler, planlanan taşıma süreleri olup taahhüt niteliği taşımaz.

* Teklifimiz ekipman ve ana gemide yer durumuna bağlı olarak geçerlidir.

* Teklifimiz yazılı onayınız veya yukleme talimatı geçilmesi ile birlikte geçerlilik kazanacaktır.