Kınay Chartering Hizmetleri

a. Gemi Kiralama & Brokerlik

KC 1982 yılında kurulduğunda Kınay gittikçe büyüyen Bor mineralleri taşımacılığı çalışmalarına odaklandı fakat yıllar geçtikçe çalışmaları diğer yük türlerini de içine alacak şekilde genişledi.

Denizcilik sektöründe yük brokerliği ve kiracılık faaliyetlerinin yanı sıra, armatör firmalara öncelikli veya yarı münhasır olarak, gemilerine uygun yüklerin bulunması hususunda da brokerlik hizmeti vermekteyiz.

Yük alanında gemi kiralama faaliyetlerimizden ayrı olarak , KC grubun işletmesi altında bulunan Koster ve Handysize gemilerin bağlantılarını da gerçekleştirmektedir.

Piyasa raporları, sefer hesapları ve navlun tahminlerini içerecek şekilde müşterilerimize her zaman geniş yelpazede kaliteli hizmet verebilmek önceliğimizdir.

 

b. Armatörlük & Operatörlük

Grup 1986 yılından itibaren aktif olarak armatörlük ve operatörlük faaliyetlerini yürütmektedir.  Bu sure zarfında bir çok Multi-purpose,  Koster, Handysize geminin işletmesi ve inşası grup bünyesinde gerçekleştirilmiştir.

Grup gemi işletmesine kendini adadığı gibi tüm dünyada sürekli olarak yeni inşa fırsatlarını takip etmektedir.

 

c. Ticari İşletme

Grup kısa ve uzun vadeli sözleşmeler ile Handysize gemileri işletmede uzun bir geçmişe sahiptir. Ayrıca KC grubun kendi gemileri için ticari işletme görevini yürütmekte ve bu hizmetleri üçüncü taraf gemi sahiplerine de sunmaktadır.