KTL Hakkında

1946 yilindan itibaren deniz tasimaciligi ile alakali bir cok alanda faaliyetleri süregelen Kinay Grubu, müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için 2005 yılında Kınay Taşımacılık ve Lojistik A.Ş. (KTL) şirketini kurdu. Küçük ölçekli emtianın daha fazla miktar, hiz ve bileşik tasima modlarinin her gecen yil arttığı bir sektörde KTL bugün, dünya çapında nakliye ve lojistik hizmetleri sunmaktadır.

Taşımacılık ve lojistik işine gönül vermiş yaklaşık 110 profesyonelin oluşturduğu güçlü kadrosuyla faaliyetlerini sürdüren KTL, Turkiye, Karadeniz bölgesi ve yakin Ortadogu ulkeleri üzerinden tum dunyaya yüksek kalite ve standartlarda  servis vermektedir.. Denizcilik sektöründeki bilgi birikimi ve deneyimi ile kısa sürede hızla büyüyen şirket, bu güçlü büyümesini gelecek yıllarda da sürdürmeyi ve KTL adını dünya denizcilik sektörünün saygın ve lider markaları arasında konumlandırmayı hedefliyor.

Müşteri ve kalite odaklı çalışma anlayışıyla hizmet veren KTL, işe önce müşterisini dinlemek ve anlamak ile başlıyor. Müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini dikkatle analiz ederek onun için en uygun taşıma çözümünü oluşturuyor. Müşterisine her zaman ve her koşulda değer katacak, kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmayı ilke edinen KTL, bugun itibariyle yerli ve yabancı 3.500’ü  aşkın müşteriye hizmet sunmaktadır.

Taşımacılık ve lojistik sektörüne getirdiği farklı bakış açısıyla dikkat çeken KTL, kurulduğu günden bu yana, rakamlarla değil, müşteri ve çalışan memnuniyetiyle büyüyor. Diliyle, kültürüyle tüm dünyadan daha iyi tanıdığı Türkiye coğrafyasında tamamen insan ve emek gücüyle var olan KTL, ortak bir hayali paylaşan, birbirinden kalifiye ve özverili çalışanlarıyla hızlı ve emin adımlarla ilerliyor. KTL, uzun vadede bünyesine yabancı uyruklu çalışanları da katmayı ve kadrosuna global bir kimlik kazandırarak dünyanın önde gelen saygın şirketleri arasında yer almayı hedefliyor.

Hizmet verdiği coğrafyada müşterisine nakliye ve lojistik konularında en iyi rehberliği sunmayı amaçlayan KTL, hizmet satmak değil, satın alınabilecek hizmeti üretmek gerektiğine inanıyor. Bu doğrultuda, bir yandan kalite ve katma değer anlayışını güven ve güvenilirlik olgularıyla harmanlarken, bir yandan da durmaksızın yatırım yapıyor. Ofis, depo, liman ve ekipman gibi pek çok alanda yatırımlarını sürdüren KTL, bu yatırımları ihtiyaç sahipleriyle en uygun şekilde buluşturmaya devam ediyor. Şirket ayrıca, deniz, hava, kara ve demiryolu taşımacılığının oluşturduğu çoklu sistem taşıma paketinin geliştirilmesi yönünde önemli adımlar atıyor.

KTL, büyüyen Türkiye’nin ticari ihtiyaçlarına  en doğru taşıma modelleri ve en uygun fiyatlamalar ile katkıda bulunarak müşterilerinin uluslararası platformlardaki rekabet gücünü artırıyor.

Merkez ofisi İstanbul’da yer alan KTL’nin İzmir, Mersin, Iskenderun, Gaziantep, Bandırma, Ankara, Bursa, Konya ve Kayseri’de şubeleri bulunuyor. Ayrica, hali hazirda Avustralya'da Melbourne ve Çin'de Shenzen'de  kendi şubeleri ile servis veren KTL, Karadeniz başta olmak üzere yakın coğrafyada da şubeleşmeyi hedefliyor.