KTL Uluslararası Hakkında

Türkiye ihracat piyasasına sunduğu taşımacılık hizmetleriyle kısa sürede saygın bir konuma ulaşan Kınay Taşımacılık ve Lojistik (KTL), bu başarısını ithalat dünyasına da taşımak amacıyla 2013 yılının başında KTL International (KTL-INT) şirketini kurdu. Aynı iş anlayışını ve çalışma modelini paylaştığı KTL’nin uluslararası platformdaki yüzünü oluşturan KTL-INT, bugün dünyanın dört bir yanına yayılan müşterilerine ayrıcalıklı nakliye ve lojistik hizmetleri sunuyor.

Lojistik dünyasında bir Türk global taşımacılık şirketi yaratmak hedefiyle kurulan KTL-INT, aynı ideali benimseyen, ekip sinerjisine gönülden inanan, uluslararası tecrübeye sahip genç ve dinamik ekibiyle hızla büyüyor. Şirket, KTL’nin müşteri ve kalite odaklı felsefesini Kınay Grubu’nun gücü ve güvenilirliği ile harmanlayarak Uzakdoğu’dan Avrupa’ya uzanan geniş bir coğrafyayla buluşturmayı, Türkiye gibi binlerce yıldır farklı kültürlere evsahipliği yapmış bir ülkenin emsalsiz ticaret geleneğini tüm dünyaya yaymayı hedefliyor.

KTL’nin komple hizmet anlayışı çerçevesinde tamamlayıcı bir rol üstlenen KTL-INT, yine KTL’nin “bölgesel ağ” kurma hedefini doğrudan destekleyen bir işlev de görüyor. Türkiye merkez olmak üzere bölgesel olarak Gürcistan, Rusya, Turkmenistan, KKTC, Irak, Suriye, Lübnan, Mısır, Libya ile Cin ve ABD merkezli olarak uzak kitalarla kendi yapilanmasi ile bölgesel /global entegrasyonu tamamlamayi hedeflemiş KTL, ile lider konuma gelmeyi hedefleyen KTL, KTL-INT oluşumuyla bu yönde emin adımlarla ilerliyor.

KTL-INT, KTL’nin Türkiye’de müşterileriyle kurduğu güven ilişkisini yurtdışına da taşımayı ve kendisiyle aynı hayali paylaşan ülkelerle işbirliği yaparak “Kınay” markasını dünya liderleri arasında konumlandırmayı hedefliyor.